Mindenki hallott már a Word 97-ben előhívható flipperről, vagy az Excel 97-ben lévő mászkálós játékról. Tény, hogy a programozók munkája nem mindig izgalmas, valamivel nekik is el kell magukat szórakoztatni, így néha easter eggeket építenek be programjaikba, weblapjaikba. Ezek közül válogattuk össze nektek a legjobbakat, amelyeknek egy része online is elérhető.
1. Barrel roll
Írjátok be a Google keresőjébebe, hogy „do a barrel roll” vagy azt, hogy „z or r twice”! Keresőtök egy teljes fordulattal üdvözöl majd titeket.
2. Beam Me Up Scotty
Úgy látszik a Googlenél is szeretik a Star Treket, hiszen ha beírjátok a Youtube keresőjébe, hogy „Beam Me Up Scotty” felsugározza nektek a videótalálatokat.
3. Rejtett tartalmak az Androidban
Az Android 2.3-as Gingerbread verziója óta minden frissítésben megtalálhatóak a fejlesztők által készített rejtett tartalmak. Ezeknek a megtekintéséhez menjetek androidos eszközötök beállításaiba, azon belül a telefon névjegye menübe és ott koppintsatok gyorsan háromszor az Android verziójára. A Jelly Beanben például cukorkákat dobálhattok szét.
4. Pónik a Google Hangoutsban
A Google Hangouts chat ablakában írjátok be: „/ponies” és máris átnyargal egy szivárványpóni a beszélgetésen. Ugyanígy működnek még a „/shydino”, a „/pitchforks” és a „/bikeshed” parancsok is, a „/ponystream” paranccsal pedig egy egész ménesnyi pónit szabadíthattok a chatre.
5. Billentett kereső
Írjátok be a Google keresőbe a „tilt” szót, és minden eldől.
6. Repülőgép szimulátor a Google Earthben
Előhívásához nyomjátok meg a Ctrl+Alt+A kombinációt, vagy Mac-en a Cmd+Opt+A kombót, és a repülőgép típusának kiválasztását követően máris csodás tájak fölött szárnyalhattok. Az irányítás egy másik történet, de ebben is segítséget nyújt a Google.
7. Google 1337 speak interface
Ha valamelyikőtök kedvet érez hozzá, akár 1337 nyelven is keresgélhet.
8. Atari Breakout
Képkeresésnél írjátok be az „Atari Breakout” kifejezést, és máris nosztalgikus hangulatba kerülve játszhattok önfeledten az eredetileg 1976-ban megjelent klasszikussal.
9. Harlem Shake
A Google nem engedi meg, hogy elefelejtsük a weben végigsöprő Harlem Shake őrületet. Írjátok be a YouTube keresőjébe, hogy „do the Harlem Shake” és máris táncra perdül. A hangszóró is legyen bekapcsolva (vagy fejhallgató fel), kár kihagyni.
10. Konami-kód weboldalakon
A Konami cég 1969 óta örvendezteti meg a gamereket játékaival, és majd minden arcade játékában van egy univerzális kód, ez a „felfelé nyíl”+„felfelé nyíl”+„lefelé nyíl”+„lefelé nyíl”+„balra nyíl”+„jobbra nyíl”+„balra nyíl”+„jobbra nyíl”+„B”+„A”. Akad néhány weboldal, amelyet ha betöltötök és beütitek a megfelelő kombinációt érdekes dolgokat produkál. Próbáld ki ezeken például:
11. Őshüllő a forráskódban
A The Oatmeal oldal készítői is nagyon untakozhattak, nézzétek csak meg a forráskódot.
12. Robotok a Firefoxban
A Mozilla Firefox böngészőjében az „about:robots” szavakat a keresősávba írva egy robot üdvözöl minket, és közli: látogatásuk békés és jószándékú.
13. Kalóz Facebook
A Facebookon lehetőségetek van nyelvként a kalóz angolt beállítani „English (pirate)”, így máris mókásabb a közösségi oldalon böngészni.
14. Játszatok ha nincs net
Feltűnt már nektek, hogy a Google Chrome dínója, amely azt jelzi, hogy nincs internet tulajdonképpen egy játék? Elég ha megnyomjátok a space-t.
15. Firefox logó a Google Earth-ben
A Google Earth keresőjébe írjátok a következő koordinátákat: 45° 7'25.87"N 123° 6'48.97"W. Egy kis zoomolás után meglátjátok a jól ismert logót.
16. Az ottfelejtett óriás nyúl
Szintén a Google Earthben navigáljatok a 4°14'39.35"N 7°46'11.53"E koordinátákra, és meglátjátok a tapsifülest, ahogy magányosan fekszik a homokban.
17. Luke, használd az erőt!
A YouTube keresőjébe ezeket a szavakat angolul írva „Use the force Luke” kipróbálhatjátok a jedik trükkjét.
18. Zerg rush
A „zerg rush” kifejezést a Google keresőbe írva az „O” betűk megkezdik az inváziót, hogy elpusztítsák keresési eredményeinket. Csak úgy lehet megállítani őket, ha rájuk kattintotok.
19. A Facebook földgömb ikonja
Tudtátok, hogy a szinte alig észrevehető ikon megváltozik attól függően hol tartózkodunk?
20. Rekurzió
A Google keresőjébe a „recursion” szót írva keresési javaslatként a „recursion” jelenik meg. A Google keresőjébe a „recursion” szót írva keresési javaslatként a “recursion” jelenik meg.
21. A Kickstarter titka
A Kickstarter oldalon görgessetek le egészen a footerig, majd kattintsatok párszor az ollóra és fény derült a Kickstarter titkára.
22. Wikipedia
Az angol nyelvű Wikipedián az Easter egg (media) szócikkre keresve a jobb felső kép jobb alsó sarkában lévő fekete gombóc (süni) link title szövege megér egy mosolyt. Ha rákattintotok tojásokat kaptok.
23. Üres oldal a Wikipedián
A Wikipedia Blank Page oldalára navigálva közlik velünk, hogy ez az oldal direkt maradt üresen.
24. A WordPress felhasználási feltételei
Ki szereti végigolvasni az unalmas felhasználási feltételeket? A WordPress angol nyelvű oldala egy kis kedvességel jutalmazza a kitartókat a 17. pontban.
25. Facebook fejjel lefelé
A nyelv választásánál lehetőségünk van az „English (Upside down)” kiválasztására, ha kínozni akarjuk magunkat vagy másokat.
26. A Mozilla bibliája
A Firefox böngészőben az „about:mozilla” kifejezésre navigálva tekinthettek meg egy idézetet a Mozilla könyvéből.
27. Csak a bögrét ne!
Menjetek a Hema webshopjába, és húzzátok el az egeret a jobb felső sarokban látható bögre fölött. Az oldal jól érzékelhető módon belekezd az önmegsemmisítésbe.
28. A Microsoft Word Lorem Ipsuma
Bármelyik Word verzióban elérhető, ha begépelitek a =rand(X,Y) sort, majd nyomtok egy entert. Az X a bekezdések, az Y a sorok számát jelöli. Ki tudja, hátha szükségetek lesz rá.
29. ASCII Art a forráskódban
A KitKat fejlesztői kiélték művészi hajlamukat az oldal forráskódjában.
30. Az élet értelme
A Galaxis útikalauz stopposoknak című filmben ugyan megválaszolták már, de a Google Calculator is tudja a választ. Egyszerűen írjátok be: „answer to life the universe and everything”.
+1. A Wolfram Alpha tudásbázis
Biztosan hallottatok már róla, bár hazánkban kevesen használják mivel angol nyelvű. De a „how much wood would a woodchuk chuck if a woodchuck could chuck wood” vagy a „to be or not to be” kérdésekre érdekes válaszokat ad az oldal.
Kimaradt valami? Esetleg ti is rejtettetek már el Easter Egget valahol?
Várjuk kommentben!
Hozzászólások