Tóth Zoltán

Vezető fejlesztő. Közel tíz éve foglalkozik webfejlesztéssel, igyekszik egyaránt backend és frontend területen is képben lenni. WordPresspárti, böngészőkiegészítő- és bookmarkletgyűjtő.

Tóth Zoltán
Halott kód, eleven problémák

2018. december 12.

Halott kód, eleven problémák

A Wikipedia szerint a halott kód a forráskód olyan része, ami lefut, viszont az eredménye soha nem lesz felhasználva a program további futása során. A halott kód futtatása felesleges memóriát és processzoridőt igényel.…

YAGNI, KISS, DRY…

2018. október 31.

YAGNI, KISS, DRY…

Nem, nem Yagni száraz csókjáról lesz szó, sokkal inkább az informatikában elterjedt szabályok betűkombinációiról. Az extrém programozás [https://wiki.prog.hu/wiki/Extr%C3%A9m_programoz%C3%A1s] összegyűjt olyan alapelveket [http://www.extremeprogramming.org/rules.html], amik a fejlesztést extrém hatékonyá teszik. A három leggyakrabban emlegetett szabályt szeretném újra…

dailyDevNote – tudásmegosztás játékosan

Tavaly olvastam egy érdekes cikket [https://medium.com/mito/hogyan-%C3%BAj%C3%ADtottuk-meg-a-kreat%C3%ADv-%C3%B6nk%C3%A9pz%C3%A9st-5bfc90029784] , amiben az önképzés és tudásmegosztás egy kreatív és hatékony módját fejtették ki. Tetszett az ötlet, ki is próbáltuk, viszont nálunk sajnos nem lett akkora sikere a dolognak. További…

Játékfejlesztés a múlt században

2017. tavaszán láttam a Vakondok 4 - végigjátszás [https://vakondok4.hu/] című dokumentumfilmet, ami azonnal felkeltette az érdeklődésem a téma iránt, arról nem is beszélve, hogy én is részese voltam a Commodore korszaknak. A film amellett, hogy szórakoztató, rengeteg érdekes és tanulságos sztorit tartalmaz. Magyarok A Vakondok 4 kifejezetten a…

VS Code, az új kedvenc

2017. november 29.

VS Code, az új kedvenc

Ha kódolásra adod a fejed, elkerülhetetlen, hogy valamilyen kódszerkesztőt vagy IDE-t használj. A minimalista szerkesztőtől a robosztus fejlesztői környezetig széles a paletta, ami ráadásul folyamatosan változik, így mindig jön valami új, ami esetleg jobb vagy másabb az előzőek tekintetében. Személy szerint azt vallom, hogy érdemes mindig kipróbálni az új lehetőségeket…

A WordPress ingyenes, akkor én miért fizetek?

Ügyfél oldalról számos alkalommal merül fel a kérdés, hogy ha egy ingyenes, open source keretrendszerre épül a weboldala, akkor miért is kerül annyiba. Hiszen számtalan ingyenes sablon és bővítmény létezik, csak le kell őket tölteni, és össze kell „kattintgatni” a weboldalt. Ha ez ilyen egyszerű lenne... Van egy ismerősöm, ő…

Tanulj YouTube videókból

2017. július 11.

Tanulj YouTube videókból

Az írott anyagokon kívül egyre több videó tutorial, interaktív kurzus áll a tanulni vágyó fejlesztők rendelkezésére. A YouTube-nak köszönhetően adott egy platform, ahol rendszeresen bővülő tartalmat kapunk ingyen vagy pár reklám megtekintéséért cserébe. Ha már ezek adottak, érdemes szemezgetni belőlük, mindig lehet újat tanulni! Codecourse [https://www.youtube.com/user/…

Augmented Reality a weben!

2017. március 08.

Augmented Reality a weben!

Néhány napja megjelent egy függvénytár [https://github.com/jeromeetienne/AR.js], ami futótűzként terjedt el szakmai körökben, és én is azonnal ráfagytam a dologra: Augmented Reality megoldás JavaScript-tel! Noha a dolog nem újkeletű és már korábban is voltak hasonló megoldások, most mégis átléptünk egy mérföldkövet. Kezdjük az elején! Az Augmented…