Php címkével ellátott posztok

Tanulj YouTube videókból

2017. július 11.

Tanulj YouTube videókból

Az írott anyagokon kívül egyre több videó tutorial, interaktív kurzus áll a tanulni vágyó fejlesztők rendelkezésére. A YouTube-nak köszönhetően adott egy platform, ahol rendszeresen bővülő tartalmat kapunk ingyen vagy pár reklám megtekintéséért cserébe. Ha már ezek adottak, érdemes szemezgetni belőlük, mindig lehet újat tanulni! Codecourse [https://www.youtube.com/user/…

PHP konstansok

2017. február 09.

PHP konstansok

PHP-ben általában a define() [http://php.net/manual/en/language.constants.syntax.php#example-87] függvénnyel szoktunk konstansokat bevezetni. Az 5.3-as verzió óta azonban lehetőség nyílt a – korábban csak osztályokon belül használható – const [http://php.net/manual/en/language.constants.syntax.php#example-88] kulcsszó segítségével is megtenni ugyanezt. De vajon…

JavaScript hibák naplózása szerver oldalon

A modern böngészők óriási segítséget nyújtanak a fejlesztőeszközeikkel a JavaScript hibák feltérképezésében és javításában. Csak megnyitod a konzolt, és nyomban látsz minden fontos információt, pár kattintással odanavigálhatsz a forrásához és jobb esetben tiszta is a kép. Persze, ha ott vagy a hiba keletkezésénél… Maga a módszer, amit boncolgatok nem újkeletű,…

Template-kezelő rendszerek

2015. április 28.

Template-kezelő rendszerek

Annak idején, amikor kezdtem a webes programozást, megszokott volt, hogy olyan kódokat írjak és lássak, ahol az adatok lekérdezése, kezelése és megjelenítése, illetve az oldal felépítése egy fájlba volt ömlesztve, emiatt nehezen átlátható, robusztus és nem túl rugalmas kódok voltak. Ennek oka az volt, hogy még tapasztalatlan voltam kevés tudással…

Kétirányú eseményvezérelt kommunikáció valós időben

Bizonyára sokatok számára ismerős az a helyzet, amikor olyan funkciót kell készíteni, ami másodpercenként vagy percenként frissít tartalmat. Például egy üzenőfal vagy egy értesítő. A legegyszerűbb megoldás, egy setInterval()-féle függvény, amit x időközönként meghívsz. Ennek viszont az a nagy hátránya, hogy valószínűleg nem minden x-edik időben következett be változás…

10 php osztály, ami még hasznos lehet

Ha saját vagy open source framework-öt használsz, általában fel van készítve a legtöbb probléma kezelésére (felhasználó- és adatbáziskezelés, routing, email küldés, stb). Ám sokszor adódhat olyan eset, hogy ezen funkciók valamelyike hiányzik, vagy csak egy kisebb projekthez van szükséged már kész megoldásokra, esetleg a saját keretrendszered hegeszted. Remélem, találsz hasznos…